724 1024 admin
  • 0

Hej!

Hoppas att det har varit en bra än så länge. Jag har varit lite mindre effektiv än igår, men har haft en helt okej dag ändå.

I morse var jag i skolan och träffade mina elever i tyska steg 3. Det var trevligt och roligt!

Här hemma fastnade jag lite i olika tankar kring marknadsföringen av tonårsyogakursen och kom inte riktigt framåt, men nu har jag bestämt mig för att senarelägga kursstarten och trycka upp några flyers som jag ska sätta upp i närområdet. Jag hoppas att det ska resultera i en grupp nästa vecka!

Nu har jag några timmar kvar tills jag ska undervisa. Idag har jag två grupper. Den första är nybörjare klockan 18.00-19.00 och den andra nivå 2 klockan 19.00-20.15. Det finns fortfarande möjlighet att prova på om ni har lust!

Jag tror jag kommer att få jobba med sekvensen i morgon och under helgen. Den här veckan har varit lite tuffare än vanligt på grund av avbrottet i måndags när hantverkarna var här och att Peter har varit på konferens. Mitt mål var annars att ha färdigt passen imorgon, men jag tror att det kan vara svårt. Jag vill att det ska bli bra och då får det hellre ta lite längre tid än att jag jobbar snabbt och inte blir nöjd.

Nu ska jag fortsätta med jobbet här hemma. Mina elever har gjort diagnoser som jag måste rätta och jag har en del att göra med yogabokföringen.

Ha en fortsatt fin torsdag!

Kram❤️

Johanna

Leave a Reply

Your email address will not be published.