Dagen före dopparedagen🎄

768 1024 admin
  • 0

Hej!

Oj, vad tiden gĂ„r fort. Nu Ă€r det dagen före dopparedagen🎄 och vi Ă€r hos mina förĂ€ldrar pĂ„ Tjörn. Egentligen skulle vi ha Ă„kt igĂ„r kvĂ€ll, men tyvĂ€rr blev vi försenade pĂ„ grund av att bilen hade ett problem, sĂ„ vi hade den inlĂ€mnad till idag.

Det kÀnns nÀstan konstigt att det Àr julafton imorgon. Jag Àlskar december och tiden fram till jul, men i Är har det varit lite vÀl stressigt pÄ nÄgot sÀtt. Jag vet egentligen inte varför. Barnen Àr ju stora nu och jag har mer tid Àn jag hade under smÄbarnsÄren, men kanske beror det lite pÄ att det varit mycket med min moster som ramlade, pappa som opererades i förra veckan och Peters syster som ocksÄ genomgick en operation för ett par dagar sedan. Allt det har förstÄs pÄverkat oss alla i familjen, men nu ska jag försöka slappna av och njuta.

Hoppas att du fĂ„r en lugn och mysig kvĂ€ll. Vi ska titta pĂ„ nĂ„got pĂ„ tv tillsammans, men det blir nog en tidig kvĂ€ll för mig. Trots att det Ă€r julafton i morgon vill jag göra min morgonrutin😊.

Kramar đŸ©·

Johanna

Leave a Reply

Your email address will not be published.