Löpning, Delsjön, yogavideo och sol

1024 576 admin
  • 0

Hej!

Jag har haft fullt upp med yogan den här söndagen, men nu är jag nästan färdig med mina arbetsuppgifter.

I morse sprang Peter och Buster med mig upp till Delsjön igen. Jag kan inte fatta att vi har haft så många vackra morgnar på sistone… Det gäller att komma ihåg det när hösten kommer på riktigt med blåst och regn 😊.

Efter löpningen spelade jag in veckans pass. Det blev en lugn sekvens som kan vara skön att göra innan du ska gå och lägga dig om du känner dig stressad och uppvarvad. Du kan titta på passet här.

Nu har jag skrivit mitt vecko- och nyhetsbrev och känner mig faktiskt lite trött, så jag ska ta en paus och göra mitt mellanmål. Efteråt ska jag fortsätta att jobba med skrivandet och skolan innan vi äter middag och jag börjar varva ned inför kvällen och nästa vecka.

Ha en fin söndag!

Kram

Johanna

Leave a Reply

Your email address will not be published.