Hej!
Idag är det sista dagen i Sälen för oss. Jag sitter i en värmestuga i Lindvallen och skriver. Jag hade bara ett fyradagarskort, så idag har jag inte åkt skidor, men jag följde med till backen eftersom vädret är väldigt fint idag (bara lite blåsigt).
Det känns lite vemodigt att det är sista dagen för oss, men sådant är ju livet. Allt har sitt slut och snart är det vår och ljusare och det är ju väldigt härligt också.
Mest kommer jag nog sakna naturen här. Det är underbart med den friska, torra luften och de vackra vyerna. Lite skillnad från hemma även om det förstås är fint i Göteborg också😊.
Snart ska jag ta en promenad runt skidområdet här. Jag älskar att ta foton på naturen och hoppas hitta några fina objekt (även om ljuset inte är det bästa just nu).
Ha en fin eftermiddag och kväll!
Kram ❤️
Johanna

Leave a Reply